Viena diena mājupceļā…

Šodien devos apraudzīt savu mežu. Lai saprastu cik manai klētij būs nepieciešami koki. Pa ceļam netālu jau no sava meža pamanīju skatu, kura dēļ biju spiests apturēt savu auto un saprast vai redzu parādību vai īstenību. Vēlāk pēc nelielas parunāšanās noskaidrojās, ka vecais vīrs ir izbijis koku selekcionists un ka zirdziņam ir 30 gadu. Vecais kleperis esot savā laikā vilcis 6 m garus mizlu baļķus, kuru tievgaļa diametrs esoti bijis ne vairāk, ne mazāk kā 70 cm. Vecais vīrs teica, ka esot palicis viens pēc sievas nāves. Esot neliela saimniecība – 2 govis, 2 zirgi un vistas. Šodien īsā diena mežā, jo drīz telītei jānāk slaucamai. Pats vasarā ar zirgu pļauj sienu un pats arī nogādā to mājās. Tā nu es viņam palīdzēju pāris kokus uzkraut un kādu gabaliņu arī pagājos pa šauro zirga kamanu taku. Neparasti redzēt tādu “lielceļu” šodienas “taciņu” laikmetā.


Atvadījos no vecā vīra un devos tālāk. Iebraucu aplūkot kā ziema izrotājusi kaimiņu aizsnigušo sētu, kurā nokļūstot nav īsti skaidrs, 19., 20. vai tomēr 21. gadsimts?

Beidzot nonācu līdz savam mežam. Pirms pāris nedēļām biju paņēmis apčubināt veco divroci un cirvi ar nolauztu kātu, lai tiem liktu kalpot vēlreiz. Divroci uzasināju un ieliku tam jaunus kadiķa rokturus. Arī platasmens cirvi jeb šļuti biju ilgi gaidījis likt lietā. Pirms pāris mēnešiem nopirku to (vecu, sarūsējušu, bez kāta) no kāda vīra, kas cilājot vectēva lūžņus bija atradis šādu brīnumu. Tā nu ieliku to kātā, uzasināju un liku lietā. Izskatās, ka kalpos labi.


Tā nu pagājā viena diena ceļā uz mājām…

~ no divrocis uz 02/02/2011.

2 Atbildes to “Viena diena mājupceļā…”

  1. Pa īsto (: Kāda tev zināma sieva tieši ierunājās, ka baļķus no meža tev būs jāvelk ar zirdziņu… Un pēkšņi – tāds vīrs… Kā brīnums… Kā laikiem pāri stāvoša varavīksne… Piņņu tēvs atsūtīja… Viņam šodien tieši miršanas diena… Arī zirdziņš laikam Aldrīša atsūtīts… Tā, kas raudāja, kā cilvēks.

  2. nejauši atradu lapu.
    paldies, ka ir arī kaut kas tāds!

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: